Türk Mutfak Ekipmanları Devinin Yüzde 51 Hissesi Satıldı

Japon şirketi Hoshizaki, endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe faaliyette bulunan Türk üretici Öztiryakiler’in yüzde 51 hissesini satın alarak ana hissedar oldu. Satın almanın ardından Japon şirket, Öztiryakileri kendisine bağlı yan kuruluş haline getirdi.

Patronlar Dünyası’ndan Sercan Çelikbaş’ın haberine göre Japon Hoshizaki, Türk endüstriyel mutfak ekipmanları üreticisi Öztiryakiler’in çoğunluk hissesini alarak kontrolü ele geçirdi. Bu satın almanın ardından Öztiryakiler, Hoshizaki’nin bağlı bir yan kuruluşu haline geldi. Türk şirketi artık Hoshizaki’nin bünyesinde faaliyet göstererek, Japon şirketinin küresel stratejisi doğrultusunda daha fazla büyüme ve üretim imkanlarına erişecek.

Hoshizaki tarafından yapılan açıklamada, “Öztiryakiler’i grup içinde konsolide bir yan kuruluş olarak yerleştirerek, küresel ürün tedarik stratejimizde önemli bir noktayı güçlendiriyoruz. Hoshizaki’nin yönetimine daha fazla entegre olacak ve Öztiryakiler’in gelişimini ve üretim sistemini güçlendirecek, böylece Türkiye ve dünya genelinde satışlarımızı artıracağız.” ifadelerine yer verildi.

1958’de kurulan Öztiryakiler’in faaliyet gösterdiği coğrafya sadece Türkiye ile sınırlı değil. Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya’da dört üretim tesisi ve satış ağı bulunuyor.

Hoshizaki, gruplar arası sinerjiyi artırmaya ve dünya çapındaki müşterilere yüksek kaliteli ürünler sunmaya devam edeceğini de vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x